Zbavte se vlhkosti ve zdi. Definitivně!

S garancí záruky až na 30 let

Znepřijemňují vám život mokré zdi?

Znepřijemňují vám život mokré zdi?

Nejčastějším zdrojem vlhkosti v zdive je spodní vzlínání vody do stavebních konstrukcí nebo boční tlak vody při stavbách ve svahu, případně kombinace obou. Další příčinou je nesprávné, případně žádné odvětrání stavby, např. po zateplení starších objektů. Při kompletním zateplení se zakryjí i průduchy, které sloužily k cirkulaci vzduchu a omezená cirkulace následně vede k vlhnutí zdiva. Příčinou vlhnutí zdiva může být i porucha na vodoinstalacích a odpadech vody, což se projevuje jinak než klasické vzlínání vlhkosti, a to šířením vlhké mapy z jednoho bodu do všech stran.

Na trhu je množství nabízených metod. Od více či méně destruktivních (odkopávání, podřezávání) až po různé druhy nízkotlakových a vysokotlakových injektáží, které slouží k vytvoření chemické zábrany proti pronikání vody dovnitř zdiva. Naše metoda se od ostatních liší tím, že nejen vytvoří bariéru proti pronikání vlhkosti, ale v první řadě zdi aktivně vysuší, protože použitá speciální látka na bázi překřížených polymerů na sebe váže vodu, a to v obrovském množství (1 kg pojme až 150 litrů vody).

Tím, že injektážní látka na sebe vodu naváže, zvětší svůj objem, vytvoří tlak a pronikne do kapilárního systému celého zdiva. Výhodou je, že zdivo tak nenaruší, ale ještě více jej zpevní. Nehrozí žádné statické problémy při podřezávání stěn. Po vysušení se vytvoří krystalky. Celý tento proces trvá jeden až dva roky v závislosti na tloušťce a materiálu zdiva. Materiál si však i po vysušení zdiva udržuje svoji funkčnost. Pokud by došlo k vytopení suterénního prostoru ošetřeného naší metodou, dojde k opětovné aktivaci látky, která vlhkost znovu pohltí a opět postupně vysuší.

Tato metoda pochází z Německa, kde se úspěšně používá již několik let. Poskytujeme záruku až 30 let. Podle laboratorních zkoušek se odhaduje, že trvanlivost sanace bude nejméně 60 let.

Náš postup

Před každou sanací navštíví zákazníka náš specialista, který na místě zhodnotí situaci, přeměří vlhkost zdiva speciálním přístrojem a navrhne optimální postup sanace. Následuje kalkulace a návrh smlouvy o dílo. Před samotnou injektáží je v některých případech nutné oklepání omítek až na samotné zdivo z cihel či různých jiných materiálů. Touto metodou lze sanovat i kamenné stěny. Po odvlhčení doporučujeme na zdivo nanést běžnou vápenocementovou omítku, tuto fázi však radíme neuspěchat. Délka vysychání může trvat od jednoho měsíce až po 2 roky, záleží na tloušťce zdiva a na tom, zda je stěna pod nebo nad úrovní země. Následná kontrola probíhá po několika měsících od sanace. Metodu lze úspěšně aplikovat do tloušťky zdi až 150 cm. Látka je patentovaná, netoxická, bez zápachu, obsahuje stříbro a do budoucna působí jako prevence proti plísním.

Jsme jediná společnost na Slovensku, která má oprávnění používat tuto německou patentovanou technologii!

Reference

Mluví za nás stovky úspěšných realizací v České Republice, na Slovensku a v Maďarsku.